מַעֲבָר

*

"רוחות מדרום-מזרח פגשו ברוּחות מערביוֹת מעל ארצו של שוֹנטֶקליר, והסוּפוֹת שנוֹלדוּ מהמִפגש היו ממושכוֹת ואכזריוֹת.

התרנגוֹל היה שומע זְזְזְ! חשמלי, כמו אִוושת קצוות של זלזלים ועשב ישן; נוצותיו היו סומרות קמעה כמו מאליהן; ואז – טרח! אוֹר כּחוֹל, מסנוור; יסוֹדוֹת העוֹלם נקרעים לִגזרים והרעם המפחיד הוֹלם בחבטה בכל העומד בּדרכו. הסוּפה רכבה על רגלי-עכּביש רוֹעדוֹת וּמבריקוֹת סביב-סביב ללוּל; והגשם הלם בּאדמה כאילו התעקש לחפּוֹר בּהּ חפירות.

התרנגוֹלוֹת הצטוֹפפוּ זוֹ אל זוֹ, והתרנגוֹל קרא את קריאותיו המסוֹרתיוֹת בּשקידה מיוחדת וּבבִטחה; שכּן נפשוֹ ידעה היטב אֵי השמש למרות שהשמש הסתתרה ולא נראתה עוֹד; קריאותיו של שוֹנטֶקליר הפכו בעצמן לקרני-שמש וּלביטחון בלב בּריוֹתיו; הן העניקוּ להן את היוֹם שלא ראו עוֹד. הן העניקו מפלט לכל רגשוֹתיהם המפוזרים והשסוּעים. והן אפשרו להן לעבוֹר את המשבר בּשלוֹם.

שכּן, לבסוף, שעטוּ הסוּפוֹת מערבה והלאה מזה – ותוֹר האביב הגיע, חביב ורך, למרות הערבּוביה בשמים.

אביב: האוויר הלח הדיף ריח רקבּוּבית ואדמה. ריח פרחים עמד בּאוויר עוד לפני שהחלו הפרחים לפרוֹח. שוֹנטֶקליר השכּיל לשמוֹר על תקווה בּלב החיות בּתקוּפת הסוּפוֹת. כך שכאשר חדלוּ הסוּפוֹת, מיהרוּ החיות לשכוֹח אותן.

וכאשר אוויר האביב הצח התמלא במתיקוּת צוֹפנת-הבטחות, מיד רָחַב לבן של התרנגוֹלוֹת. הן קרקרוּ, ריכלוּ, התבּדחוּ, צחקקוּ וחייכוּ; הן טאטאוּ את הרצפה בּמטאטא-נוֹצוֹת, מירקוּ את המוֹטוֹת, חדרוּ לקורי עכּביש, ניגבוּ אבק בּמוֹך וּפתחוּ לרווחה את כל החלוֹנוֹת. אביב!

האויר השיב רוּחוֹ מבעד ללוּל הפתוח ומשך בעדינוּת בּנוֹצוֹת שעל גבּן. וזאת היתה הרגשה נעימה. המים החרוצים שבּחוץ בעבעוּ וצחקוּ בּגיל. וזה היה צליל נעים. שבעה עכבּרים צעירים ושלושה אפרוחים צעירים התגלגלו בחדווה ברחבי הלוּל, מצווחים ונופלים זה על גבי זה; ושלושים ואחת תרנגוֹלוֹת לא התנגדו למשחקיהם כלל ועיקר.

זו היתה תקופה יפה."

*
("סיפור המלחמה באחו", וולטר וונגרין, עמ' 87. תרגום: ניצה בן-ארי.)


פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s